Povratak na vrh

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Srednja tehnička škola Sombor, Trg cara Lazara 4. 025/421-067 www.tehnickaso.edu.rs office@tehnickaso.edu.rs

regionalni školski centar tehničkih struka

POPRAVNI ISPITI AVGUST 2020

Raspored popravnih ispita možete pogledati ovde.

DOPUNSKA NASTAVA AVGUST 2020

Raspored dopunske nastave za avgust 2020 možete pogledati ovde

Dopunska nastava januar 2020

Raspotred možete pogledati ovde.

RASPORED ISPITA ZA AVGUSTOVSKI ROK 2019

Na ovom linku možete pogledati raspored razrednih, popravnih i maturski ispita za avgustovski rok 2019.

Kalendar rada za avgust 2019

Na ovom linku je kalendar rada za avgust.

Raspored popravnih ispita završnih odeljenja

Na sledećem linku možete pogledati raspored polaganja popravnih ispita u junskom roku.

Tehničar za kompjutersko upravljanje (CNC) mašina

Šta radi:

Ovaj tehničar upravlja obradnim procesima savremenih, kompjuterski upravljanih mašina – CNC mašina.  (CNC) Computer Numerical Control je proces proizvodnje mašinskih delova na mašinama kod kojih kompjuter upravlja kretanjem radnih organa mašine.   Izrađuje geometrijski model mašinskog dela na kompjuteru i na osnovu njega pravi program potreban za obradu na CNC mašini. Ovaj profil zahteva određenu kreativnost i veštinu koje učenik stiče izradom velikog broja programa za obradu na CNC mašinama, ali i izradom velikog broja crteža i modela na kompjuteru. Ovo je najatraktivnije zanimanje u mašinstvu jer objedinjuje projektovanje i proizvodnju primenom kompjutera.

Šta posle:

Na ovom smeru učenici u potpunosti stiču osnovna znanja o tehnološkim mogućnostima obradnih sistema sa kompjuterskim upravljanjem osposobljavaju se za povezivanje znanja teorijskih osnova obradnih procesa i principa projektovanja tehnoloških procesa upoznaju se sa tehnološkim mogućnostima kompjuterski.

Za prijavu na testove kliknite na link

Za mobilne telefone postoji aplikacija na linku

Copyright © 2020 Srednja tehnička škola Sombor Rights Reserved.